Jesteśmy przedstawicielami firmy Hydro-Tech z Konina - firmy z 15 letnim doświadczeniem we wdrażaniu systemów ogrzewania, przedstawicielem na Polskę niemieckiej firmy Alpha-InnoTec GmbH, która jest czołowym producentem pomp ciepła w Europie.

Decydując się na ogrzewanie pompą ciepła wybierają Państwo wyjątkowo niskie koszty ogrzewania i eksploatacji jak również zmniejszoną emisją szkodliwych substancji. Na miejscu instalacji emisja ta jest ograniczona nawet do zera. Energia odnawialna jest tania, przyjazna dla człowieka oraz środowiska. Zapotrzebowanie na energię oraz spekulacje na giełdach surowcowych powodują ciągły wzrost cen gazu ziemnego, węgla, oleju i prądu. Na szczęście wzrosty cen energii elektrycznej dotyczą tylko w niewielkim stopniu pomp ciepła, wykorzystujących do ogrzewania głównie energię słoneczną zmagazynowaną w otoczeniu. Dlatego też pompy cieplne oznaczają niezależność od oleju i gazu!  Nowoczesne pompy cieplne bardzo efektywnie ogrzewają, przygotowują ciepłą wodę, zapewniają wentylację i chłodzenie. Oferują Państwu optymalny komfort mieszkania przy niskich kosztach ogrzewania.

Główne zalety pomp ciepła:

Pompy ciepła zaliczają się do najefektywniejszych i ekologicznie najbezpieczniejszych technik w zakresie energii odnawialnych. Są w stanie, w odróżnieniu od bezpośredniego wykorzystania energii słonecznej, wykorzystywać zmagazynowaną energię słoneczną, także nocami, niezależnie od pory roku.
 

- Dzięki wykorzystaniu bezpłatnej energii z otoczenia i minimalnych kosztach eksploatacji oszczędność pomp ciepła jest bardzo duża
- Ponieważ pompa ciepła charakteryzuje się najmniejszym współczynnikiem emisji CO2 spośród wszystkich źródeł ciepła, jest na pierwszym miejscu wśród urządzeń grzewczych pod względem przyjazności dla środowiska
- Komfort i jakość życia są dodatkowymi ważnymi czynnikami, które mogą Państwa przekonać do wyboru pompy ciepła

 

Ekonomiczność:

- zastosowanie bezpłatnej energii pozyskiwanej ze środowiska
- niższe koszty ekspolatacji (do 50% taniej niż przy oleju lub gazie)
- brak potrzeby budowania komina (oszczędność kosztów)
- oszczędność miejsca
- niezależność od rosnących cen oleju i gazu
- oszczędność kosztów centralnego ogrzewania - rok w rok
- brak kosztów przyłącza gazowego
- brak konieczności zapewnienia wentylacji - brak spalania na miejscu
- szybsza i prostsza instalacja, brak przerw z powodu przeglądów i konserwacji
- wysoka roczna wydajność

 

Przyjazne dla środowiska:

- wykorzystywanie ciepła pochodzącego z energii słonecznej do celów grzewczych przez całą dobę, niezależnie od pory roku- tego nie osiągnie się innym sposobem
- pompa ciepła nie spala żadnych substancji, dzięki czemu brak emisji substancji szkodliwych na miejscu ustawienia
- ma największe możliwości oszczędzania emisji CO2 spośród wszystkich źródeł energii (badania Uniwersytetu w Monachium)
- efektywne przeciwdziałania efektowi cieplarnianemu
- czyste ogrzewanie
- brak zagrożenia wybuchem
- system grzewczy, który umożliwia także odzysk ciepła

 

Wyższy komfort i jakość życia:

- ciche i bezpieczne w użyciu, co umożliwia ustawienie także w np. pomieszczeniu gospodarczym
- pewna technologia - urządzenie pracuje przez konieczności przeglądów
- prosta obsługa - optymalna w regulacji - w pełni zautomatyzowane urządzenie oszczędza wiele energii
- możliwość chłodzenia w lecie
- możliwość osuszania pomieszczeń piwnicznych
- brak nieprzyjemnego dymu w domu
- proste w instalacji, także w połączeniu z drugim źródłem ciepła
- wysoka niezawodność pracy
- oszczędność miejsca
- możliwość ogrzewanie, wentylacji, chłodzenia oraz przygotowywania c.w.u w jednym urządzeniu

 

Zasada działania pompy ciepła

Generalnie pompa ciepła działa w identyczny sposób jak lodówka, ta sama technologia, tylko odwrócony efekt. Lodówka odbiera ciepło z żywności i oddaje je do pomieszczenia za pomocą umieszczonych z tyłu urządzenia żeber płytowych. Pompa ciepła również odbiera ciepło z "zimnego otoczenia". Następnie pompuje to ciepło na poziom temperaturowy, który jest absolutnie wystarczający, aby ogrzać dom, obojętnie jedno- czy wielorodzinny, czy też zakład pracy. A ponieważ pompy ciepła Alpha-InnoTec to sprawdzona technologia, zasada ta działa w lecie, zimie, w ciągu dnia i w nocy.

Nawet jeśli na zewnątrz jest bardzo zimno, pompa ciepła ciągle wydobywa z ziemi, wody lub powietrza tyle energii, ile potrzeba do ogrzania domu. W parowaczu pompy ciepła znajduje się płynne medium robocze, które przejmuje zgromadzone w otoczeniu ciepło słoneczne. W trakcie tego procesu paruje i w postaci gazowej przechodzi do sprężarki, gdzie jest kompresowane. Wzrastające ciśnienie powoduje, że rośnie także temperatura medium. W skraplaczu ta "wysoka" temperatura jest oddawana grzejnikom lub ogrzewaniu podłogowemu. Następnie medium rozpręża się ponownie, dzięki czemu obieg może zacząć się na nowo. Wszystko to odbywa się w zamkniętym systemie rur.

 
 

TRYBY PRACY POMPY CIEPŁA

Tryb pracy pompy ciepła ma znaczny wpływ na ekonomiczność instalacji z pompą ciepła. Dlatego chętnie sprawdzimy, który tryb jest dla Państwa najlepszy. Istnieją trzy podstawowe tryby pracy:

MONOWALENTNY: Tylko pompa cieplna; polecany przy wykorzystaniu ciepła gruntu i wody gruntowej.

MONOENERGETYCZNY: Pompa cieplna jest wspomagana w szczególnie zimne dni przez grzałkę elektryczną; polecany przy wykorzystaniu powietrza jako dolnego źródła ciepła.

BIWALENTNY: Oprócz pompy cieplnej w instalacji działa drugie źródło ciepła, np. istniejące wcześniej ogrzewanie olejowe. W nieliczne bardzo chłodne dni oba źródła ciepła pracują razem; polecany przy modernizacji istniejących instalacji grzewczych.